Osmanlı Mehter Takımı

Mehter Takımı Kiralama

Osmanlı Mehter Takımı & Mehteran Ekibi

mehter takımı ücreti

Mehter Ekibi Programları

Mehter Takımı Kiralama, Osmanlıdan Gelen, Osmanlı Askerlerini Coşturan Ve Aşk İle Savaştıran, Dünyanın En Eski Bandosu Olan Mehteran Takımı İle Bize Kalan Bu Mirası Yaşatmaktan Memnuniyet Duyarız.

Mehteran Takımı Katılımcıların Coşkusunu En Üst Seviyeye Taşımakta Ve Millî ve Manevi Kimliğimize Uygun Gösteriler Sunmaktayız. Türkiye’nin İlk Ve En Büyük Özel Mehter Takımı Olmaktan Dolayı Kıvanç Duyuyoruz.

Mehter Takımı Konserlerimehter marşı

Mehteran takımı Çalgıları kös, davul, çevgen,gelen zil, zurna,trompet Zırh, sancak, Mehterbaşı Ve Nakkaredir. mehter takımında ki enstrümanlar ve kişi sayısı arttırılarak hem görsel açıdan hem müzik kalitesi açısından çok daha iyi programlar yapılabilmektedir.

Osmanlı mehter takımı olarak mehter marşlarını profesyonel ve uzman müzisyen Kadromuzla herkesin ve herkesimin memnun kalacağı muhteşem konser ve organizasyonlarda icra etmekteyiz.

Mehter Ekibi Kiralama Ücretleri

Mehter takımımız mehter marşlarını her birini ayrı şekilde icra etmekle birlikte günümüzde bestelenen ve söylenen farklı marşlara da yer vermekteyiz.

mehter takımı sünnet düğünü

Bunun yanında bazen bizden istenilen ilahi eserlerine de mehter takımı olarak yer vermekteyiz. Osmanlı mehter takımı Hakkı’nda bilgi almak için bizi arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular.

mehter takımı nedir? Mehter takımı hakkında genel bilgi almak.

mehter marşları programı ne kadar sürer? mehteran programları en az kaç kişi olmalıdır?

mehter takımı malzemeleri ve mehter ekibi enstrümanları ve çalgıları nelerdir?

mehter tarihi, tarihçesi ve mehteran maşları hangileridir?

mehter takımı kıyafetleri kiralayabilir miyiz.?

mehter takımı ile sünnet düğün organizasyonuna katılıyor musunuz?

mehteran ekibi ile hangi illere ve şehirlere hizmet veriyorsunuz?

mehteran takımı kiralama fiyatları İstanbul ne kadara geliyorsunuz?

gibi sorularınıza cevap vermek için sizden telefon bekliyoruz.

Mehteran Takımı İle Sizlere Nerede Hizmet veriyoruz.

Mehter Takımı İle Sünnet Düğün Merasimleri yapıyoruz, Mehter Takımı Kiralama İle Düğün Organizasyonu yaparak misafirlere coşkulu anlar yaşatıyoruz, Mehteran Takımı Açılış Organizasyonu ile dükkan ve mağazalara ilgiyi çekiyoruz, Mehter Takımı ekipleri ile Piknik Programlarındayız, Mehter Takımı misafirlerinize Karşılama organizasyonları yapıyoruz, Mehteran Takımı ile seçim zamanlarında Parti Programlarına katılıyoruz.

bunların yanında, Mehteran Takımı ile Nişan Organizasyonları, Mehter Takımı Resmi Programlarda ve Fetih Program kutlamalarında sizlere hizmet veriyoruz.

mehter takımı kiralama ücretleri

Mehter Takımı Gösterileri

Osmanlı Mehter Takımı Kiralama İle Organizasyonlarınız İçin Kaç Kişilik Mehter Takımı İstediğinizi Belirleyin Ve Fiyat Alın. Sadece İstanbul İçi Değil, İstanbul Dışında da Ülkemizin Bir Çok İlinde Mehteran Gösterileri Sunmaktayız.

Ülkemizin En Seçkin Mekanlarında Yıllardır Mehteran Takımı İle Sizlere Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz. Mehter Takımımızla Sizlerinde Organizasyonlarınıza Coşku Ve Heyecan Katalım.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları ne kadar? ücretler İçin Bizi Arayın

0532 692 98 48

mehter takımı kiralama

Mehter Takımı Kiralamaları

Yürüyüş merasiminde ilk en önde Mehteran bölümünün mehter takımı düğündekomutanı, sol arkasında zırhlı muhafızı ile beraber yeşil sancak yer alır. Ortada beyaz sancak, sağ tarafta başta ise kırmızı sancak vardır. Sancakların arkasında üçerli olarak üç sıra halinde dizili dokuz tuğ gelmektedir. Tuğlardan sonra tam ortada mehterbaşı yer alır.

Mehter başından sonra, mehterin iki katı sayısınca çevgenler, zurnazenler, boru zenler, nakkare zenler, zil zenler ve davul zenler gelmektedir. En arkada ise at üstünde taşınan kös bulunur. Yürüyüşe daima Besmele ile ve sağ ayak ile başlanır.

Yürüyüş yaparken asıl kural her 3 adımda bir sağa ve sola dönerek yürüyüş devam eder. Bu yürüyüş Rahim Allah ve Kerim Allah anlamına gelen selam biçimidir. Mehter Türk geleneklerinde azametin, görkemin ve ihtişamlı olmanın bir işaretidir. Devletin kutluluğu ve ululuğu, davulların sesleri ile yankılanır.

Mehteran Takımları İle Organizasyonlara Coşku Katıyoruz.

mehter takımı fiyatıTarihimizde önemli bir yere sahip olan ve geçmişimizin mirasları arasında olan mehteran takımı İle gelenek ve göreneklerimizi tekrardan hatırlayıp canlandırarak, davetlilere Osmanlı’yı yeniden yaşatıyoruz.

Yüzyıllardır devam eden ve etmesi gereken, geçmişten bugüne uzanan Mehteran Takımı kültürel bir mirastır. Ceddin deden neslin baban diyerek orduyu şevke getiren, onlara iman gücüyle nasıl savaş kazanılacağını aşılayan eşsiz bir güzelliktir mehteran bölüğü.

Osmanlı da orduyu şevke getirmek için kullanılan mehter takımı, artık günümüzde asker uğurlama, sünnet, mehter ekibinişan, düğün, kına, misafir karşılama, konser, parti kutlamaları, resmi bayramlar, ramazan etkinlikleri, açılışlar ve büyük organizasyonlar için kullanılmaktadır. Profesyonel bir mehteran ekibi ile yapacağınız organizasyonlarda unutulmaz anlar yaşarken, yıllarca akılda kalacak farklı bir konsept hazırlamış olacaksınız.

 

 

12 yorum

Mehter Takımı Hizmetinizde | Haber SesYayın tarihi11:14 pm - Kas 6, 2017

[…] coşturacak ve kalabalığı gerçekten memnun edecektir. Son derece akılcı bir seçenek olan mehter takımı kiralama hizmeti, bizim sitemizden en uygun şartlarda gerçekleşiyor. Son derece etkili ve muazzam bir gösteri, […]

Mehter Takımı Hizmetinizde – Tekno Uzman – Teknoloji Haberleri, Güncel TeknolojilerYayın tarihi11:17 pm - Kas 6, 2017

[…] coşturacak ve kalabalığı gerçekten memnun edecektir. Son derece akılcı bir seçenek olan mehter takımı kiralama hizmeti, bizim sitemizden en uygun şartlarda gerçekleşiyor. Son derece etkili ve muazzam bir gösteri, […]

Mehter Takımı Kiralama Hizmeti | Sanikhaber.comYayın tarihi11:22 pm - Kas 6, 2017

[…] Gerekli iletişimi kurmak suretiyle mehter takımı konusunda her türlü yardıma bizden talep edebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde sünnet düğün törenleri, gerçekten ihtişamı ile dikkat çekmektedir. Bizim mehter takımı kiralama hizmetimiz bu konuda size ihtişam ve fırsat avantajı sağlamaktadır. Çocuğunuzun ömür boyu unutamayacağı bir sünnet töreni düzenlemek istiyorsanız gerçekten sünnet tahtı burada en ideal tercihlerden bir olacaktır. Hem kutlayanların hem de katılımcıların tamamının nefesini kesecek özel bir çalışma için bizden yardım talep edebilirsiniz. Kuracağınız iletişim kusursuz bir organizasyon için iyi bir adım olacaktır. Mehter takımı kiralamak için buraya tıklayın. […]

Eğlence Ortamlarına Renk Katan Osmanlı Mehter Takımı | Sanikhaber.comYayın tarihi1:32 am - May 5, 2018

[…] gösterecek şekilde besteleyip söyleyerek gelen diğer konukları coşturmaya yetiyor. Ayrıca Mehteran takımı fiyatları gibi sorular için yine firma ile iletişime geçilebilir. Sünnet tahtı kiralama ise sünnet olan […]

Düğün Sezonu Açıldı – Haberkulis.org » Haberkulis.org Haberkulis.orgYayın tarihi1:32 am - May 5, 2018

[…] getiriyor. Mehter takımı gösterisi ile başlayan bir düğün merasimi için site üzerinden mehteran takımı fiyatları ile ilgili bilgi alabilir, düğününüzü çok daha özel hale […]

Açılış Törenleri İçin Yeni Bir Renk – Haber Coin – Bitcoin Haberleri – Kripto Para Haberleri – Coin HaberleriYayın tarihi1:47 am - May 5, 2018

[…] fuar organizasyonları, asker uğurlama törenleri ve her türlü düğün merasimleri için mehteran takımı fiyatları hakkında bilgileri site üzerinden alabilir, nasıl bir hizmet aradığınızla ilgili fikir […]

Ordu Mehter Takımı Kiralama – Ordu Mehter Marşı KonserleriYayın tarihi11:32 pm - Tem 10, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

Şanlıurfa Mehter Takımı Kiralama – Şanlıurfa Mehteran Takımı FiyatlarıYayın tarihi11:39 pm - Tem 10, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

Mehter Marşları Hakkında İle Mehter Marşları nedir? mehter marşı sözleriYayın tarihi11:46 pm - Tem 10, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

Ramazan Etkinliklerinde Mehter Takımı Gösterisi – Osmanlı Mehter TakımıYayın tarihi11:53 pm - Tem 10, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

mehter takımı ile düğünlerde gelin çıkarma -Osmanlı Mehteran TakımıYayın tarihi11:55 pm - Tem 10, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri – Osmanlı Mehteran EkibiYayın tarihi12:03 am - Tem 11, 2018

[…] Mehter Takımı Kiralama […]

Yorumlar kapalı.