Organizasyonlarınıza İzmir Mehteran Takımı Dokunuşu

İzmir Mehteran Kiralama

izmirde mehter takımı ile düğün merasimi

İzmir Mehteran kiralama ya da İzmir Mehter Takımı Osmanlı döneminden beri kullanılan ve sevgi, sohbet ocağı olarak isimlendirilmektedir. Fars dilinde Mehter, Osmanlıca’da Ulu ve büyük anlamları da taşımaktadır. Osmanlı döneminden beri tüm kutlamaların ve önemli anların şahidi olmuş Mehterler, en eski ordu ünvanını da taşımaktadır.

Mehter takımları özellikle savaşlarda büyük etkilere sahip olan ve devlet için büyük bir yere sahipti. Düşmanlarının psikolojisini bozmak için özel bir hareket stratejisine sahip olan mehter takımları düşmana uzaktan gelen bir gök gürültüsü sesi yaratırdı. Bundan dolayı da düşman korkar ve geri çekilmek için harekete geçerdir. Ordu ve savaşlar için büyük etkilere sahip olan mehter takımı, askerler için de oldukça önemlidir.

İzmir Mehteran Kiralama Nedir?

İzmir mehteran kiralama ya da İstanbul mehter takımı kapsamında Osmanlı Dönemi’nden itibaren devlet ve ordu için büyük anlamlar taşıyan bir geleneğin sürdürülmesi amaçlanmıştır. Özel ve önemli günlerde halkla beraber Hunlardan gelen müzik taktiğinin sürdürülmesini sağlayan profesyonel Mehteran takımı; Hunlardan gelen müzik taktiğini Osmanlı Dönemi’nde daha özgün hale getirmiş ve Anadolu Selçuklular’ından da etkilenmiştir.

Bu kültür zenginliği sayesinde de bilinen ve sevilen Mehteran takımının en özel ve özgün hali ortaya çıkmıştır. Gazi Mehter Takımı’nın Osman Gazi tarafından oluşturulmasından itibaren Osmanlı Devleti ile adı bir olarak anılan Mehteran Takımı, Türkiye için de oldukça sevilen bir kültür arasındadır. Mehter takımları halkın büyük ilgisini toplayan ve halk tarafından oldukça sevilen bir yapıdır. Mehter takımının dizilişi ve yer aldıkları konumları ise 2’ye ayrılmaktadır. Bu düzenin bozulması mümkün değildir.

İzmir Mehteran Kiralama Fiyatları

İzmir mehteran kiralama ve İzmir Mehteran takımı fiyatları kiralanacak olan mehteran takımının donanımına ve etkinliğine göre değişir. Bunca yıllık kültürü ve müzik bilgisine sahip olan bir kültürü yeniden canlandırmak ve sürdürmek oldukça zordur. Mehter takımlarının kendine has olan yapıları ve yöntemleri sayesinde de her zaman toplumun ilgisi çeken ve sevilen bir yapı olmuştur. Türk ezgisi olarak da tüm dünyada yaygın şekilde bilinen Mehter marşı, düşmanını tir tir titretmesiyle meşhurdur.

İzmir Mehteran Kiralama Fiyatı

İzmir mehteran kiralama ve Bursa mehter takım fiyatları çalışacağınız mehter firmasına göre değişmektedir. Şirketimiz en kaliteli mehter takımlarını en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmaktadır. Osmanlı döneminden beri süregelen en önemli kültür ögelerimizden biri olan içinde Türk Ezgileri de bulunan mehter marşı özel günlerde, toplum için önemli anlarda halk tarafından oldukça sevilen ve oldukça dikkat çeken bir unsurdur.

Mehter marşını duyan her vatandaş sesin olduğu tarafa doğru gelecektir. Mehter takımının bozmaması gereken kurallar konusunda bilgi, disiplinli ve deneyimli mehter takımımıza ulaşabilir, fiyat bilgisi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir