Osmanlı Mehter Takımı

Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri

ileosmanlimehter

Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri

Mehter Takımı Gösterileri Ve Mehteran Takımımehteran takımı gösterisi

Mehter Takımı Kirala

Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri, Mehter Takımı veya Osmanlıdaki adı ile Mehteran, mevcut biçimi ile yaklaşık 600 yıllık bir geçmişi olan, çeşitli biçimlerde ise 2 bin yıllık bir mazisi söz konusu olan bir ordu bileşenidir. Osmanlı Ordusunun Muharip birliklerini seferde takip eden ve orduya yön veren, sefere hareket edilen yol boyunca marşlarını çalar ve taarruz öncesinde dua ile birlikte taarruz marşlarını çalan birlik olarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Muazzam güçteki Osmanlı ordusunun saldırıya geçtiği düşmana, eve döndüğünü dosta çok uzaklardan duyuran bu ekibin, asker üzerinde de ciddi bir motivasyon etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.açılışta mehter takımı

Sünnet Düğünlerinde Mehter Takımı

Bir rivayete göre ordu ile birlikte köprülerden geçerken, köprüler yıkılır; askerin yere basışı o kadar kuvvetli olurmuş ki, yer sallanırmış. Bu tanım bir rivayet olmakla birlikte yapılan bilimsel araştırmalar bir tabur askerin doğru motivasyonla Boğaz Köprüsünü sade uygun adımda yürüyerek yıkabileceğini göstermektedir. İşte Mehter Takımı da Osmanlı Ordusuna tarih boyunca böyle bir güç vermiş ve imkansız denilen fetihlerin yapılabilmesi mümkün olmuştur. milli ve manevi kültürümüzü yaşatmak için yıllardır mehteran ekiplerimizle sizlere hizmet veriyoruz.

 

mehter marşı

 

Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri

Ordu geleneği içerisinde kullanılan manileri ve besteler bulunan Mehter Takımı ayrıca toplu olarak dua etmek üzere gerekli donanıma da sahiptir. Ordunun en önemli destek birliği olan Mehter Takımı aynı zamanda en geniş yapılardan da birisidir. Günümüzde Mehter Takımı gösteri maksadıyla kullanılmakta, modern ordu düzeni içerisinde yer almıyor olsa da, kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olarak hayatımızdaki yerini korumaktadır. mehteran ekibi ile ülkemizin her bölgesinde binlerce program yaparak tüm gönüllerde iz bıraktık. mehteran yüzyıllardır hep gönüllerde coşku bırakarak her zaman aşk muhabbet deryası olmuştur.Mehter Takımı Gösteri Organizasyon Hizmetleri

Osmanlı Mehter Takımı Kiralama Servisi Özel Anlarınıza Renk Katıyoruz.

Yazar hakkında

osmanlimehter administrator

osmanlı mehter takımı kiralama servisi ile düğünlerde, nişanlarda, sünnet organizasyonu ve açılış organizasyonu ile sizlere hizmet veriyoruz.

5 yorum

ayşenur ülvanYayın tarihi10:09 pm - Ara 11, 2017

Mehmet Bey Merhaba,

Telefonda görüştüğümüz üzere, 21 Temmuz Cuma günü muhtemelen Ankara’da ya da İstanbul’da düzenlenecek etkinlikte Mehter Takımı’nın gösteri için müsaitlik durumunu ve şartlarını rica ediyoruz.

Etkinliğe Türkiye ve dünyadan iş adamlarının yanı sıra Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da olması planlanmakta.

Bizlerle gösteri ücreti ve karşılamamız gereken teknik detaylarla ilgili bilgi verirseniz seviniriz.

Dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler, İyi çalışmalar dilerim.

Ayşenur ÜLVAN
Kurumsal İletişim Yöneticisi

rıdvan arasYayın tarihi10:26 pm - Ara 11, 2017

Selamun Aleyküm hayırlı günler mail adresinize internetten ulaştım her türlü mehtaran hizmeti veriyormuşsunuz yaklaşık 3 ay sonra askere gidiyorum bir gece güzel bi organizasyon yapmayı düsünüyorum yaşadığım mahallede siz nasıl hizmet veriyorsunuz birde fiyat nedir. Bana ayrıntılı bilgi verebilir misiniz İstanbul / Esenyurt ‘ta yaşıyorum cevabınızı bekliyorum hayırlı günler.

gülşen öztürkYayın tarihi10:33 pm - Ara 11, 2017

Sayın Yetkili,

24- 25 Nisan tarihinde Çanakkale Kocadere’de gerçekleşecek organizasyonumuz için 10 kişilik mehteran grubuna ihtiyacımız vardır. Metheran takımı 24 Nisan’da en az 45 dakika ve 25 Nisan’da en az 30 dakikalık gösteri yapacaklardır. Buna istinaden fiyat teklifinizi ivedilikle tarafıma iletmenizi rica ederim.

İyi çalışmalar dilerlm

Gülşen Öztürk (Ms.)

Asst. Project Coordinator

mahmut ışıkYayın tarihi10:35 pm - Ara 11, 2017

Sayın Mehmet bey;
29 Nisan Saat 18.00 ‘da yapılacak olan programımız için 15 kişilik mehteran takımı kiralanması için fiyat teklifi gönderebilir misiniz ?

hatice arıkanYayın tarihi11:06 pm - Ara 11, 2017

Selamun aleykum,

Sitenize göz attiktan sonra, sizden ozel olarak birkac bilgi edinmek icin yolluyorum bu mail i.
Fransa, Cannes bolgesinde Bir organizasyon yapmak dusuncesindeyim, sizden ricam bana ortalama fiyat, ve sizin yurtdisi icin istediginiz ozel islemlerden haberdar olmaktir.
Bahsettigim organizasyon Bir hafta sonu olacaktir”degisiklik olmaz ise” tabi tam tarih belki degil, belediye islemlerinden dolayi.
Mehteran takimi icin, kac kisi ? Kalma yeri ( fiyatin icindemi disindami ) ? Gereken islemler..?
Eger biraz daha aydinlatabilirseniz memnun olurum.

Saygi ile selamliyorum..

Hatice ARIKAN.

Bir cevap yazın